Polish
English
KALENDARZ
zwiń hide calendar
pokaż cały miesiąc
KASA BILETOWA

telefon:

506 625 430

czynna


7.01 – 10–14, 15–19, 8.01 - 11:30–15:30, 17–18, 9.01 - 9:30–13:30, 17–18

 REZERWACJA

tel/fax:

od poniedziałku do piątku w godzinach 9 - 16, tel. 504 856 500, 12 619 87 22

e-mail:

KALENDARIUM

PHILHARMONIC MUSIC SUMMER

2021-08-05, Czwartek
19:30

miejsce: Sala Filharmonii

cena biletów:
30 zł
20 zł
Zarezerwuj bilet

powiększ

wykonawcy:

Aleksandra Kalicka – mezzosopran
Piotr Kalicki – aranżacja, fortepian
Piotr Południak – kontrabas
Szymon Madej – perkusja
Marcin Pater – wibrafon



repertuar:

Mieczysław Karłowicz
pieśni w jazzowych aranżacjach Piotra Kalickiego:
Mów do mnie jeszcze
Pamiętam ciche, jasne, złote dnie
Z erotyków
Czasem, gdy długo na pół sennie marzę
Przed nocą wieczną
Nie płacz nade mną
Rdzawe liście
Zaczarowana królewna
Z nową wiosną
Zasmuconej
W wieczorną ciszę

Marsz z Serenady na orkiestrę smyczkową op. 2

 

 

 

Aleksandra Kalicka - mezzosopran. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wydział wokalno- instrumentalny ukończyła z wyróżnieniem w 2007 roku. Laureatka konkursu W kręgu słowiańskiej muzyki wokalnej. Finalistka konkursu Złote Głosy Mazowsza.

Doskonaliła swoje umiejętności na kursach wokalnych pod kierunkiem Heleny Łazarskiej, Jadwigi Romańskiej, Ingrid Kremling-Domańskiej, Aleksandra Teligi, Daniela Weeks, Dariusza Grabowskiego.Zadebiutowała na I roku studiów w akademickim przedstawieniu Czarodziejski flet W.A. Mozarta w roli Chłopca. W roku 2005 zaśpiewała partię Sekstusa w operze G.F. Haendla Juliusz Cezar wystawionej w Akademii Muzycznej w Katowicach. W roku 2007 wystąpiła na scenie Opery Śląskiej w partii Dorabelii w Cosi fan tutte W.A. Mozarta.
W latach 2007-2008 uczestniczyła w międzynarodowym projekcie operowym realizowanemu we współpracy Akademii Muzycznej w Katowicach i University of Louisville (USA). Współpraca ta zaowocowała wystawieniem opery W.A. Mozarta Wesele Figara w Bomhard Theater Kentucky oraz Operze Śląskiej w Bytomiu. W spektaklu tym Aleksandra Kalicka śpiewała partię Cherubina. 

Już w czasie studiów nawiązała współpracę z Operą Śląską. W latach 2003- 2007 wyjeżdżała z tą operą na coroczne letnie występy do Niemiec, Szwajcarii, Danii i Szwecji. W roku 2006 wzięła udział w nagraniu płyty z kolędami z towarzyszeniem Chóru Opery Śląskiej.

Występowała z orkiestrami Opery Śląskiej, Filharmonii Śląskiej, Filharmonii Zielonogórskiej, Filharmonii Warmińsko- Mazurskiej z Orkiestrą Kameralną Camerata Impuls, Orkiestrą i Chórem Nicolaus pod kierownictwem dyrygentów takich jak Mirosław Błaszczyk, Czesław Grabowski, Piotr Sułkowski, Kazimierz Kryza, Antoni Duda, Tadeusz Serafin, Massimiliano Caldi, Kimcherie Loyd.

W swoim repertuarze posiada partie z oper (Dorabella Cosi fan tutte W. A. Mozart, Cherubin Wesele Figara W. A. Mozart, Sextus Juliusz Cezar G.F. Haendel), dzieł oratoryjnych, m.in. W.A. Mozarta Mszy C-dur KV66, Mszy C-dur Koronacyjnej KV317, Mszy C-dur Missa Solemnis KV337 i Requiem KV626, J. Elsnera Msza e- moll, także pieśni solowe F.Chopina, A.Dvořáka, M.Karłowicza, S.Moniuszki, S.Niewiadomskiego, W.A.Mozarta, F.Schuberta, R.Schumanna, R.Straussa, K.Szymanowskiego, F.Obradorsa oraz wiele innych arii operowych, operetkowych i musicalowych.
Pracuje również jako pedagog. Obecnie współpracuje z Filharmonią Krakowską i Chórem Polskiego Radia w Krakowie.

Piotr Kalicki - pianista, kompozytor, aranżer, muzyk o szerokich zainteresowaniach stylistycznych i instrumentalnych. Absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach (kompozycja i aranżacja) i Studium Jazzowego "Bednarska" w Warszawie (fortepian). Lider własnej formacji jazzowej Kali – Fonia grającej jazz akustyczny. Wykładowca międzynarodowych warsztatów Jazzowych oraz wykładowca fortepianu i akordeonu w Krakowskiej Szkole Jazzu. Laureat Olkuskiej Nagrody Artystycznej w kategorii Młody Twórca (2019r.)

Jest również cenionym muzykiem sesyjnym. Współpracuje ze znanymi artystami polskiej sceny rozrywkowej. Od 2005 roku jest członkiem zespołu Golec Orkiestra.

Piotr Południak. Urodził się w 1986 roku w Tarnowie. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w wieku dwunastu lat w Szkole Muzycznej w Tarnowie w klasie kontrabasu Krzysztofa Krawczyka. W tym samym czasie, zainspirowany muzyką rozrywkową, rozpoczął naukę na gitarze basowej. Zgłębiając swoją wiedzę oraz doskonaląc umiejętności w grze na kontrabasie oraz gitarze basowej natknął się na płytę legendy gitary basowej Jaco Pastoriusa zatytułowaną „ Jaco Pastorius”, która zapoczątkowała jego zamiłowanie do muzyki jazzowej. W liceum wraz z przyjaciółmi założył swój pierwszy zespół jazzowy Sandwich On The Floor. Po ukończeniu liceum muzycznego swoją edukację kontynuował na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie kontrabasu jazzowego Macieja Adamczaka. Podczas studiów nawiązał współpracę z Wojtkiem Groborzem, wybitnym pianistą jazzowym i wykładowcą na krakowskiej Akademii Muzycznej, tworząc grupę Collegium Latina. W roku 2011 zainspirowany modern jazzem oraz free jazzem wraz ze swoimi kolegami ze studiów: Sławkiem Pezdą, Mateuszem Gawędą oraz Dawidem Fortuną stworzył zespół PeGaPoFo. Grupa w kolejnych latach zdobywała nagrody na międzynarodowych konkursach m.in. I nagroda na Jazz Juniors w 2011 r., I nagroda na Krokus Jazz Festiwal w 2013 r., II nagroda na Tarnów Jazz Contest w 2013 r. Zdobywcy „Klucza do Kariery” w Gorzowie Wielkopolskim.

W 2015 roku nakładem wytwórni Fortune ukazała się pierwsza płyta grupy PeGaPoFo pt. „Świeżość”, która została doceniona wśród krytyków muzycznych oraz miłośników muzyki jazzowej. W roku 2013 ukończył studia i na stałe zamieszkał w Krakowie. Jest muzykiem wszechstronnym, odnajduje się w wielu gatunkach muzycznych. Miał przyjemność współpracować również z teatrami m.in. Teatrem Witkacego w Zakopanem, Teatrem im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, krakowskim Teatrem Barakah.W 2016 roku nawiązał współpracę z młodym pianistą Mateuszem Pałką oraz perkusistą Patrykiem Doboszem tworząc zespół Mateusz Pałka Trio. Podobne podejście do muzyki, fascynacja brzmieniem tria fortepianowego, wspólna chęć dzielenia się emocjami na scenie zaowocowała w przyjaźń oraz przyniosła pasmo muzycznych sukcesów. Trio w tym samym roku zdobyło II-gą nagrodę na Festiwalu Jazz Juniors oraz otrzymało propozycję wydania płyty we włoskiej wytwórni Emme Record Label. W 2017 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu zatytułowana „Sansa”, której premiera odbyła się we Włoszech na Fara Music Festival. Płyta spotkała się ze sporym zainteresowaniem oraz otrzymała wiele pozytywnych recenzji, a sam zespół znalazł się na pierwszym miejscu w kategorii jazzowy polski debiut roku według Adama Dobrzyńskiego (Polskie Radio Program 1).

Jako sideman jest zapraszany do wielu różnych projektów, koncertuje w Polsce i za granicą (Niemcy, Austria, Francja, Włochy, Białoruś, Czechy, Słowacja, Zjednoczone Emiraty Arabskie). Jest laureatem I nagrody na festiwalu Jazz nad Odrą z zespołem NSI.

Na stałe związany z Krakowem oraz krakowskim środowiskiem jazzowym. Często koncertuje w tutejszych klubach jazzowych. Od kilku lat spełnia się również jako pedagog.

Marcin Pater – wibrafonista, perkusista, kompozytor. Jest absolwentem klasy wibrafonu prowadzonej przez Prof. Bernarda Maseli na wydziale jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Obecnie muzyk jest liderem zespołu ,,Marcin Pater Trio” oraz stałym członkiem zespołu ,,Early Birds”, z którym ma na swoim koncie debiutancki album ,,Świt”. Jest laureatem wielu konkursów, między innymi w 2016 roku zdobył pierwszą nagrodę na międzynarodowym konkursie wibrafonowym w ramach festiwalu ,,International Percussion Festival” odbywającego się w Montebello Della Battaglia (Włochy), tego samego roku zdobył drugą nagrodę na międzynarodowym konkursie wibrafonowym w ramach festiwalu DRUMFEST w Opolu. W 2017 roku został wyróżniony na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach oraz zdobył I miejsce na konkursie improwizacji jazzowej w ramach festiwalu Jazz Baszta Festival 2017 w organizowanego w Czchowie.

 

Szymon Madej - absolwent wydziału jazzu i muzyki rozrywkowej w Katowicach. Członek zespołów takich, jak: Bartosz Dworak Quartet, Vehemence Quartet, Joachim Mencel Artisena Band, Paweł Wszołek Quartet, Play&Pray. Występował na jednej scenie z takimi artystami, jak: Leszek Możdżer, Andy Middleton, Victor Mendoza, Rafael Alcala, Leszek Możdżer, Peter Francis, Gerald T.Smith, Colin Vassel, Joachim Mencel, Piotr Baron, Piotr Wojtasik, Grzegorz Nagórski i innymi. W swoim dorobku ma na koncie m.in. Grand Prix na Lotos Jazz Festival – Bielska Zadymka Jazzowa (2013, 2014), Nagroda indywidualna, na Krokus Jazz Festival (2013), Grand Prix na Jazz Juniors (2013), Grand Prix na festiwalu Jazz nad Odrą (2015)




 



Wersja do druku
Tworzenie stron - Fabryka Stron Internetowych Sp. z o.o. CMS - FSite

© Filharmonia Krakowska 2010

Przez dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (scrollowanie, zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem) bez zmian ustawień w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Filharmonię Krakowską im. Karola Szymanowskiego do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji w serwisach Filharmonii Krakowskiej i w Internecie. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne, a wyrażoną zgodę możesz w każdej chwili cofnąć. dowiedz się więcej. Chcemy, aby korzystanie z naszego Serwisu było dla Ciebie komfortowe. W tym celu staramy się dopasować dostępne w Serwisie treści do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies i im podobnych technologii. Informujemy, że poprzez dalsze korzystanie z tego Serwisu, bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych. Ustawienia w zakresie cookie możesz zawsze zmienić.Akceptuję