Polish
English
KALENDARZ
zwiń hide calendar
pokaż cały miesiąc
KASA BILETOWA

telefon:

506 625 430

czynna


7.01 – 10–14, 15–19, 8.01 - 11:30–15:30, 17–18, 9.01 - 9:30–13:30, 17–18

 REZERWACJA

tel/fax:

od poniedziałku do piątku w godzinach 9 - 16, tel. 504 856 500, 12 619 87 22

e-mail:

KALENDARIUM

VIII KRAKOWSKA JESIEŃ MUZYCZNA

2021-10-19, Wtorek
19:30

miejsce: Sala Złota
cena biletów:
30 zł
20 zł
Zarezerwuj bilet

powiększ

wykonawcy:

ESTRADA MŁODYCH

Karolina Kisiak – fortepian
Kinga Kaczmarczyk – fortepian
***
Natalia Orszak – skrzypce
Monika Würsten – wiolonczela
Marian Michalski – fortepian

 
 repertuar:

Maurice Ravel - Ma Mère l’Oye:
Pavane de la Belle au bois dormant
Petit Poucet
Laideronette, Impératrice des Pagodes
Les entrétiens de la Belle et de la Bête
Le jardin féerique

Wolfgang Amadeus Mozart - Sonata C-dur KV 521
Franz Schubert - Fantazja f-moll op. 103 D. 904
* * * 
Anton Arenski - I Trio fortepianowe d-moll op. 32
Adam Walaciński - Cinque episodi na trio fortepianowe

 

Karolina KISIAK – z wyróżnieniem ukończyła PSM I i II st. im. K. Szymanowskiego w Zamościu w klasie fortepianu prof. Aleksandry Rudyk. Laureatka wielu konkursów o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej m.in.: Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Sochaczewie (czterokrotnie), I miejsce w „Concours Musical de France” w Paryżu, I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Rzeszowie oraz wyróżnienie w przesłuchaniach CEA w Warszawie. W 2015r. rozpoczęła pracę w duecie fortepianowym. Wraz z Alicją Gurą zdobyły m.in.: wyróżnienie w przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej, Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie „Grajmy razem” w Zamościu oraz II nagrodę w „Roma International Piano Competition” w Rzymie. Karolina wielokrotnie otrzymywała stypendia Centrum Edukacji Artystycznej oraz Marszałka woj. lubelskiego. Obecnie Karolina studiuje na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. Piotra Machnika oraz w klasie kameralistyki prof. Bartłomieja Kominka i prof. Anny Boczar.

Kinga KACZMARCZYK – ukończyła z wyróżnieniem PSM II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie w klasie fortepianu prof. Olgi Łazarskiej. Obecnie jest studentką III roku Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie w klasie fortepianu prof. Piotra Machnika oraz w klasie kameralistyki prof. Bartłomieja Kominka i prof. Anny Boczar. Jest laureatką wielu konkursów pianistycznych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Brała udział w licznych koncertach. Występowała m.in. na koncertach towarzyszących Międzynarodowemu Festiwalowi Chopinowskiemu organizowanych w Polanicy Zdroju, w Instytucie Muzycznym w Genewie oraz w Palestynie.

Natalia ORSZAK – jest absolwentką „Szkoły Talentów” im. Zenona Brzewskiego w Warszawie, którą ukończyła z wyróżnieniem w klasie prof. Andrzeja Gębskiego. Obecnie jest studentką drugiego roku studiów magisterskich na Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, w klasie prof. dr h.c. Kai Danczowskiej. Jest laureatką konkursów krajowych i międzynarodowych, zdobyła m. in. II Miejsce w I Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej KraCamera w 2021 roku, I Miejsce w 25th Young Musician International Competition „Citta di Barletta”, wyróżnienie oraz dyplom specjalny w III OKMIM im. Tadeusza Paciorkiewicza w Sierpcu. Natalia otrzymała stypendium Fundacji Pro Musica Bona, była trzykrotną stypendystką zarówno Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie, jak i międzynarodowego programu stypendialnego „Vesuvius”. Brała udział w wielu znaczących koncertach m.in koncert tria fortepianowego pod kierunkiem prof. Krystyny Makowskiej-Ławrynowicz, solowy koncert z orkiestrą podczas festiwalu „Młodzi wirtuozi na Zamku Królewskim w Warszawie”. Od 2017 roku gra solowe recitale podczas Międzynarodowych spotkań Konfraterni Poetów w Krakowie. Kilkukrotnie koncertowała z profesorami akademickimi, biorąc udział w projektach, takich jak: Mosty, 2 Przedwiośnie młodych i Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów Krakowskich. W 2018 roku jako lider zespołu prawykonywała utwór, który został zarejestrowany na płycie „Muzyka Naszych Czasów”, przez firmę DUX. Współpracuje z orkiestrami: Corda Cracovia, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, orkiestrą festiwalową w ramach festiwalu „Duetissimo”, Santander Orchestra, Passionart. Brała udział w projektach z Młodą Krakowską Filharmonią i Polish Art Philharmonic, a także Sądecką Orkiestrą Kameralną, z którą w 2019 roku nagrała płytę „Fantazja Filmowa”. Od 2020 roku jest członkiem zespołu muzycznego w Teatrze Variete w Krakowie, w najnowszym spektaklu „Pretty Woman the Musical” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka.

Monika WÜRSTEN – urodzona w Bernie (Szwajcaria) rozpoczęła naukę gry na wiolonczeli w wieku 8 lat, w szkole muzycznej w Szwajcarii i kontynuowała ją w Konservatorium Bern, w klasie Denisa Severina.  Obecnie, studentka II roku studiów magisterskich na Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, pod kierunkiem dra hab. Jana Kalinowskiego. Jest uczestniczką tegorocznej dziesiątej edycji prestiżowego projektu Akademia Sinfonia Varsovia 2021/2022. W ramach studiów oraz kursów mistrzowskich, współpracowała z uznanymi wiolonczelistami, takimi jak: Robert Cohen, István Várdai, Wolfgang Boettcher, David Pia, Alexander Neustroev, Pavel Gomziakov, Raphaël Pidoux. W roku 2021 miała zaszczyt wystąpić jako solistka bod batutą Łukasza Borowicza wraz z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie w Filharmonii Krakowskiej. Regularnie współpracuje z Sinfoniettą Cracovia. Występowała na wielu festiwalach o znaczeniu zarówno międzynarodowym, jak i krajowym, m.in.: The 4th International Cello Festival of Shanghai Conservatory of Music, Festiwal Duettissimo 2018 z orkiestrą festiwalową pod batutą Jakuba Chrenowicza, Festiwal Krzysztofa Pendereckiego w Warszawie 2018 oraz na Koncercie Inauguracyjnym Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie 2019.  W roku 2019 miała okazję uczestniczyć w kursach mistrzowskich z członkami Kronos Quartet oraz z Wojciechem Koprowskim, członkiem Meccore String Quartet.  Kilkakrotnie występowała w programie Muzyka Naszych Czasów, promując twórczość kompozytorów XXI wieku, nagrywając dla wytwórni płytowej DUX. W roku 2020 jako solistka została wyróżniona w IV Ogólnopolskim Turnieju Wiolonczeli i Kontrabasu w Warszawie, zdobyła II nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym OPUS 2020 i miała zaszczyt zagrać „Elegię” Mikołaja Góreckiego z Orkiestrą Kameralną Krakowskiej Wiosny Wiolonczelowej. Wraz z triem fortepianowym zdobyła III nagrodę na I Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej KraCamera 2021 oraz II nagrodę na II International Online Instrumental Performance Competition – Toronto 2021. Bierze aktywny udział w różnego rodzaju wydarzeniach artystycznych, takich jak m.in.: Krakowska Wiosna Wiolonczelowa, 6. Dni Muzyki: Krzysztof Penderecki oraz z ArtEZ Cello Ensemble w Zwolle - Holandii, reprezentując Akademię Muzyczną im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie.

Marian MICHALSKI – pianista, obecnie student II roku studiów magisterskich w klasie fortepianu prof. Andrzeja Pikula. Swoje umiejętności doskonalił na licznych kursach mistrzowskich u takich profesorów jak: K. Jabłoński, N. Demidenko, W. Świtała, W. Wojtal, J. Stompel, M. Żebrowski, A. Jasiński, M. Szlezer, M. Drzewicki, M. Drewnowski J. Plowright, K. Eickhorst, Achilles delle Vigne, Jose Maria Corbello, Jordi Camel, Pascal le Corre. Był wyróżniany na wielu konkursach m.in.: Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Gloria Artis” w Wiedniu (XII 2020) – I Nagroda; II Międzynarodowy Konkurs Młodych Pianistów „Chopin pod Wawelem” w Krakowie (VII 2019) – III nagroda; I Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Krogulskiego w Tarnowie (VI 2018) – II nagroda; III Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Krystiana Tkaczewskiego w Busku Zdroju  (VI/VII 2018) – III nagroda; XII Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz w Jaśle (III 2017) – I nagroda; I Ogólnopolski Konkurs Młodych Pianistów „Chopin pod Wawelem” w Krakowie  (VI 2015) III nagroda; IV Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Chopin +...” w Budapeszcie (VI 2012) – III nagroda. Był wielokrotnym stypendystą Prezydenta Miasta Tarnowa, stypendystą fundacji „Pro Musica Bona” oraz fundacji „Sapere Auso”. Jest żywo zainteresowany muzyką kameralną. Efektem tych zainteresowań jest zajęcie 2 miejsca na III Ogólnopolskim Konkursie Duetów Fortepianowych „Grajmy razem” w Zamościu (III 2014), oraz II nagrody na VI Międzyuczelnianym Konkursie Duetów w Katowicach (III 2019), grając w duecie ze skrzypcami. Brał dwukrotnie udział w kursach muzyki kameralnej, organizowanych przez Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci. Koncertował w Warszawie w Mazowieckim Instytucie Kultury, podczas 4. Wieczorów Chopinowskich na Okólniku, oraz w Muzeum Chopina (2019). Wykonał recital w ramach The Jane Stirling Festival i wystąpił w mieszkaniu Chopina w Edynburgu (Szkocja 2018). Brał udział w Festiwalu im I. J. Paderewskiego w Paso Robles (Kalifornia, USA). Koncertował również w Europejskim Centrum Muzyki im. Krzysztofa Penderewskiego w Lusławicach, Sali Lustrzanej w Tarnowie oraz na festiwalu „Lato z Chopinem” w Busku Zdroju.


   

    

 

 


 

 

 Wersja do druku
Tworzenie stron - Fabryka Stron Internetowych Sp. z o.o. CMS - FSite

© Filharmonia Krakowska 2010

Przez dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (scrollowanie, zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem) bez zmian ustawień w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Filharmonię Krakowską im. Karola Szymanowskiego do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji w serwisach Filharmonii Krakowskiej i w Internecie. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne, a wyrażoną zgodę możesz w każdej chwili cofnąć. dowiedz się więcej. Chcemy, aby korzystanie z naszego Serwisu było dla Ciebie komfortowe. W tym celu staramy się dopasować dostępne w Serwisie treści do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies i im podobnych technologii. Informujemy, że poprzez dalsze korzystanie z tego Serwisu, bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych. Ustawienia w zakresie cookie możesz zawsze zmienić.Akceptuję