



telefon:
506 625 430
czynna
7.01 – 10–14, 15–19, 8.01 - 11:30–15:30, 17–18, 9.01 - 9:30–13:30, 17–18

tel/fax:
od poniedziałku do piątku w godzinach 9 - 16, tel. 504 856 500, 12 619 87 22
e-mail:
FERIE W FILHARMONII

powiększ
wykonawcy:
Batucada Cracovia
Szkoła samby – Sorrir por favor!
Andrzej Kaczmarczyk – kierownictwo artystyczne
repertuar:
Samba pod Wawelem - warsztaty perkusyjne samby z Rio de Janeiro
Zapraszamy dzieci na warsztaty bębniarskie, podczas których poznamy gorące rytmy samby i charakterystyczne dla tej muzyki instrumenty: agogo, chocalho, surdo, repenique i wiele innych. Nasze uszy wyczulą się na głębokie dźwięki surdo, jazgot tambourima i szmer caixa'y. Zapoznamy się z podstawami samby karnawałowej z Rio de Janeiro - przenosząc sie na pulsujący gorącymi rytmami Sambodrom.
Warszaty poprowadzi Andrzej Kaczmarczyk - doświadczony pedagog uczący w Szkołach Muzycznych I i II st. w Krakowie. Za swoja pracę pedagogiczną był wielokrotnie nagradzany przez Centrum Edukacji Muzycznej, Prezydenta Miasta Krakowa i Prezydentów Rzeczpospolitej Polskiej. Prowadzeni przez niego uczniowie zdobywaja liczne nagrody, wyróżnienia na przesłuchaniach, konkursach ogólnopolskich i miedzynarodowych w grze na instrumentach perkusyjnych w kategorii indywidualnej oraz zespołowej.
Od kilku lat jego pasją stała się muzyka brazylijska, a szczególnie energetyczna Samba Batucada wykonywana na oryginalnych instrumentach perkusyjnych. Doświadczenie zdobywa ucząc się u najlepszych Mestre w dziedzinie Samby Batucady Carioca granej w Rio de Janeiro: Nilo Sérgio - Diretor de Bateria z G.R.E.S. Portela, Orlando de Oliveira - Diretor de Tamborim z G.R.E.S. Acadêmicos da Rocinha i G.R.E.S. São Clemente. Od trzech lat dzieła w krakowie założona przez niego Szkoła Samby „Sorrir Por Favor“ co oznacza uśmiech poproszę oraz formację batucadową pod tą samą nazwą.
Jest twórcą festiwalu „Smocze Spotkania Sambowe“ przy współpracy z Teatrem Groteska.
Andrzej Kaczmarczyk jest inicjatorem wprowadzenia batucady do programu nauczania w Szkołach Muzycznych I i II stopnia.
Wersja do druku
© Filharmonia Krakowska 2010