Polish
English
KALENDARZ
zwiń hide calendar
pokaż cały miesiąc
MENU
KASA BILETOWA

telefon:

506 625 430

czynna


7.01 – 10–14, 15–19, 8.01 - 11:30–15:30, 17–18, 9.01 - 9:30–13:30, 17–18

 REZERWACJA

tel/fax:

od poniedziałku do piątku w godzinach 9 - 16, tel. 504 856 500, 12 619 87 22

e-mail:

KALENDARIUM

KONCERT SYLWESTROWY

2021-12-31, Piątek
18:00

miejsce: Sala Filharmonii

cena biletów:
200 zł
180 zł
Zarezerwuj bilet

powiększ

wykonawcy:

Orkiestra Filharmonii Krakowskiej
Tomasz Tokarczyk - dyrygent
Katarzyna Mackiewicz – sopran
Andrzej Lampert – tenorrepertuar:

Johann Strauss II:
 – fragmenty z operetki Baron cygański
-
Polka Tritsch-Tratsch
- Polka Vergnügungszug
- Walc cesarski
- Marsz egipski
- Duet Hrabiny i Hrabiego Zedlau Kto wiedeńską ma krew z operetki Wiedeńska krew
- Uwertura do operetki Zemsta nietoperza
- Polka Grzmoty i błyskawice

Franz Lehár:
– aria Giuditty Kto me usta całuje z komedii muzycznej Giuditta
- Pieśń o Wołdze z operetki Carewicz
Pieśń o Wilii z operetki Wesoła wdówka

Rudolf Sieczyński – Wien, Wien, nur du allein
Josef Strauss – Feuerfest Polka

Imre Kálmán:
– czardasz Sylwii z operetki Księżniczka czardasza
– duet Co się dzieje, oszaleję z operetki Księżniczka czardasza

Johann II i Josef Strauss:
- Pizzicato-Polka
- Walc Nad pięknym modrym Dunajem

Johann Strauss I – Marsz Radetzky’ego

 

Tomasz Tokarczyk – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dyrygentury Jerzego Katlewicza oraz w klasie skrzypiec Ewy Szubry-Jargoń.
W latach 2002–2014 był dyrygentem oraz kierownikiem muzycznym w Operze na Zamku w Szczecinie. Od 2004 roku związany z Operą Krakowską jako jej dyrygent i kierownik muzyczny. Poprowadził ponad 500 spektakli operowych i operetkowych, w tym sprawował kierownictwo muzyczne w ponad 20 spektaklach. Dla krakowskiej sceny przygotował premiery m.in. takich spektakli jak Der Kaiser von Atlantis V. Ullmanna, Madama Butterfly, Cyganeria i Gianni Schicchi G. Pucciniego, Baron cygański J. Straussa, Traviata, Trubadur i Requiem G. Verdiego, Ariadna na Naxos R. Straussa, Wesele Figara W.A. Mozarta, Carmina burana C. Orffa, Miłość do trzech pomarańczy S. Prokofiewa, Mefistofeles A. Boita, Tannhäuser R. Wagnera, Opowieści Hoffmanna JH. Offenbacha, Manru I.J. Paderewskiego, Norma V. Belliniego, Don Pasquale i Anna Bolena G. Donizettiego, Pajace R. Leoncavalla, Cyrulik sewilski G. Rossiniego, a także w ramach Festiwalu K. Pendereckiego Diabły z Loudun.
Dyryguje również wieloma koncertami symfonicznymi i oratoryjnymi. Współpracuje z licznymi instytucjami w kraju i za granicą, m.in. z Festiwalem w Wexford (Irlandia), z orkiestrą symfoniczną w Trondheim (Norwegia), Teatrem Opery i Baletu w Czelabińsku (Rosja), Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus oraz Operą Wrocławską.
Współpracował z wybitnymi artystami, m.in. z Andrzejem Dobberem, Mariuszem Kwietniem, Katarzyną Oleś-Blachą, Arturem Rucińskim, Małgorzatą Walewską. Od roku akademickiego 2016/2017 jest wykładowcą Akademii Muzycznej (obecnie im. K. Pendereckiego) w Krakowie.

Katarzyna Mackiewicz – naukę śpiewu rozpoczęła w roku 1998. W latach 2002–2005 studiowała na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. W roku 2005 była stażystką-solistką Akademii Młodych Śpiewaków Operowych Teatru Maryjskiego w Petersburgu. W 2009 ukończyła z wyróżnieniem studia wokalne w konserwatorium im. N. Rimskiego-Korsakowa w Petersburgu. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki RP oraz Prezydenta Miasta Wrocławia. Laureatka programu stypendialnego Młoda Polska.
Laureatka Concorso Internazionale per Giovani Cantanti Lirici Riccardo Zandonai (Riva del Garda), Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. F. Lehára (Koszyce), Takasaki International Art & Music Competition, Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. F. Platówny (Wrocław). Zdobyła nagrodę specjalną podczas Międzynarodowego Konkursu Belvedere im. H. Gabora w Amsterdamie.
Współpracuje m.in. z Operą Wrocławską (Micaëla w Carmen, Leila w Poławiaczach pereł G. Bizeta, Violetta w Traviacie G. Verdiego, Małgorzata w Fauście Ch. Gounoda), Astana Opera w Kazachstanie (Violetta w Traviacie), Operą w Bańskiej Bystrzycy (Leila w Poławiaczach pereł), Państwową Tatarską Operą im. M. Dzhalila w Kazaniu (Micaëla w Carmen, Pamina w Czarodziejskim flecie W.A. Mozarta, Leila w Poławiaczach pereł, Rosalinda w Zemście nietoperza J. Straussa II).
W 2010 roku została uhonorowana prestiżową rosyjską nagrodą teatralną Zołotoj Sofit za rolę Carlotty w operze komicznej Gasparone K. Millöckera, a także została ogłoszona najlepszą aktorką operetkowo-musicalową w sezonie teatralnym 2009/2010. Od tamtego czasu dzierży tytuł pierwszej primadonny Teatru Komedii Muzycznej w Sankt Petersburgu, gdzie wystąpiła m.in. jako Rosalinda w Zemście nietoperza, Gabriela w Wiedeńskiej krwi J. Straussa II, Hanna w Wesołej wdówce, Liza w Krainie uśmiechu F. Lehára, Marica w Hrabinie Maricy, Fedora w Księżniczce cyrkówce, Odetta w Bajaderze I. Kálmána.
Prowadzi czynną działalność koncertową, głównie za granicą. Brała udział w wielu festiwalach, m.in. Musikfreizeit w Limburgu (1999), im. S. Moniuszki w Kudowie-Zdroju (2000),  Gwiazdy Białych Nocy w Petersburgu (2003), Operowym im. F. Szalapina w Kazaniu (2010, 2011, 2013, 2014), Musica Viva w Bukareszcie (2013), International Pafos Open Music Festival na Cyprze (2014), Feel Russia 2016 w Monachium, Atenach i Wiedniu,  Operowym w Bydgoszczy (2017, 2019). Występowała na zaproszenie Instytutu Polskiego m.in. w  Petersburgu i w Pradze, a także Polskiej Ambasady w Czarnogórze, Kazachstanie i Japonii. Odbyła kilkadziesiąt występów podczas tournée po Holandii i Belgii wraz z zespołem Opery im. M. Dhzalila w Kazaniu.

Andrzej Lampert – chorzowianin, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Renaty Danel oraz Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Janusza Borowicza. Od 2011 roku do dnia dzisiejszego pozostaje pod stałą opieką wokalną Heleny Łazarskiej.
Laureat m.in. XV Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu, a także Międzynarodowej Letniej Akademii Uniwersytetu Mozarteum w Salzburgu w 2013 roku. W latach 2013–2018 solista Opery Krakowskiej, od roku 2020 Opery Śląskiej w Bytomiu, w której zadebiutował w 2010 roku partią Alfreda w Traviacie G. Verdiego w reż. Wiesława Ochmana.
Brał udział w licznych nagraniach, m.in. III Symfonii Pieśń o nocy K. Szymanowskiego z Narodową Orkiestrą Polskiego Radia w Katowicach  pod batutą  Alexandra Liebreicha czy opery Hagith Szymanowskiego z Orkiestrą Polskiego Radia pod batutą  Michała Klauzy (nagroda Fryderyk 2020). Podczas realizacji fonograficznych współpracował też z zespołem PIN i Sarah Brightman (album Symphony, 2008).
Laureat XI Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury w kategorii Najlepszy Śpiewak Operowy, Nagrody im. Zbigniewa Grucy przyznaną przez kapitułę „Dziennika Teatralnego” oraz Złotej Maski za rolę wokalno-aktorską w spektaklu Romeo i Julia Ch. Gounoda w reż. M. Znanieckiego w Operze Śląskiej, Austriackiej Nagrody Teatrów Operowych (Österreichischer Musiktheaterpreis) za rolę Pasterza w Królu Rogerze Szymanowskiego w reż. H. Müllera-Brandesa, wystawionej w Operze w Grazu.


 

Jak co roku, podczas gali sylwestrowo-noworocznej (31.12.2021 i 1.01.2022) w foyer Filharmonii Krakowskiej przeprowadzona zostanie zbiórka na rzecz dzieci - podopiecznych Fundacji Mam Marzenie. W tym roku beneficjentami zbiórki będzie dwoje dzieci - trzyletnia Iga oraz dwunastoletni Filip.Mała marzycielka Iga ma dopiero 3 latka, mimo to swoim uroczym uśmiechem potrafi trafić do każdego. Największym marzeniem Igi jest plac zabaw ze zjeżdżalnią, huśtawką i drabinką, który stanie na jej podwórku, gdzie razem z bratem będą mogli spędzać czas. Dziewczynka cieszy się z każdego dnia, w którym obdarza innych swoją uwagą i uśmiechem. Posiadaczka najpiękniejszych oczu, z których bije niewinność i szczerość chętnie nawiązuje kontakt z innymi dzieląc się swoimi opowieściami. Podzieliła się z nami historiami, opowiedziała o kolorowych zabawkach i ulubionych lalkach LoL. Mamy nadzieję, że szybko będziemy mogli spełnić jej cudowne marzenie.

 


Filip to bardzo mądry, wygadany chłopczyk. Uwielbia sport – przed chorobą większość wolnego czasu spędzał grając w piłkę. Poza tym zawsze bardzo lubił zwierzęta. Dlatego jak tylko usłyszał wszystkie kategorie marzeń jakie możemy dla niego spełnić bez żadnego wahania wypowiedział swoje największe marzenie. Filip bowiem chciałby bardzo dostać pieska – ma być to miniaturowy piesek rasy maltańczyk płci męskiej. Nasz Marzyciel od bardzo dawna chciał mieć takiego przyjaciela – mamy nadzieje, że z Państwa pomocą to cudowne marzenie niebawem się spełni.


Pomóżmy dzieciom w spełnieniu ich marzeń!

 Wersja do druku
Tworzenie stron - Fabryka Stron Internetowych Sp. z o.o. CMS - FSite

© Filharmonia Krakowska 2010

Przez dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (scrollowanie, zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem) bez zmian ustawień w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Filharmonię Krakowską im. Karola Szymanowskiego do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji w serwisach Filharmonii Krakowskiej i w Internecie. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne, a wyrażoną zgodę możesz w każdej chwili cofnąć. dowiedz się więcej. Chcemy, aby korzystanie z naszego Serwisu było dla Ciebie komfortowe. W tym celu staramy się dopasować dostępne w Serwisie treści do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies i im podobnych technologii. Informujemy, że poprzez dalsze korzystanie z tego Serwisu, bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych. Ustawienia w zakresie cookie możesz zawsze zmienić.Akceptuję