20.06. - kasa nieczynna. Pn. 21.06. 14 - 19.30.

tel. 504 063 337, 504 856 500, 12 619 87 22

List intencyjny o współpracy z Krynicą Zdrojem

Małopolskie instytucje kultury nawiążą współpracę związaną z organizacją renomowanego Festiwalu im. Jana Kiepury, który odbywa się w krynickim kurorcie. Wspólne działania pozwolą ponadto na podjęcie nowych, wartościowych inicjatyw, w tym koncertów czy innych wydarzeń o charakterze kulturalno-edukacyjnym promujących Małopolskę.
List intencyjny w tej sprawie sygnowali: marszałek Witold Kozłowski, członek zarządu Iwona Gibas, burmistrz Krynicy Zdroju Piotr Ryba, dyrektor Filharmonii Krakowskiej Mateusz Prendota oraz dyrektor Centrum Kultury w Krynicy Zdroju Julia Dubec-Dudycz. Uroczystośc odbyła się w obecności przedstawicieli mediów 8 czerwca 2021 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.

Szerokie upowszechnienie dziedzictwa kulturowego Małopolski, wzbogacenie istniejącej oferty kulturalnej oraz inicjowanie wartościowych działań kulturotwórczych – to cele zapisane w dokumencie, który otwiera nowy rozdział w historii współpracy województwa małopolskiego z gminą Krynica-Zdrój. Obejmie ona teraz również sferę działań artystycznych i edukacyjnych oraz aktywności instytucji kultury.

Podpisany dokument jest efektem wcześniejszych rozmów na temat połączenia potencjałów, jakie niosą ze sobą instytucje kultury prowadzone przez województwo i Krynicę Zdrój. Dzięki zacieśnieniu współpracy pomiędzy Filharmonią Krakowską a Centrum Kultury w Krynicy Zdroju mogą powstać nowe wartościowe przedsięwzięcia artystyczne z udziałem lokalnych artystów, a te już istniejące - otrzymują szansę na rozwój i wzbogacenie programu. Tak będzie w przypadku renomowanego, organizowanego przez krynickie Centrum - Festiwalu im. Jana Kiepury. Jego najbliższa, 54. edycja odbędzie się ze znaczącym udziałem muzyków Filharmonii Krakowskiej.

Deklarowane współdziałanie instytucji kultury województwa i gminy nie dotyczy tylko Festiwalu im. Jana Kiepury. Podpisany list intencyjny wyznacza również szereg innych obszarów dla współpracy. Są one związane z opieką nad lokalnym dziedzictwem kulturowym, działalnością edukacyjną skierowaną do młodych mieszkańców Małopolski oraz ochroną pamięci o najważniejszych wydarzeniach, postaciach i zjawiskach, które miały wpływ na rozwój kultury w regionie.

fot. M. Bańdo, UMWM