VII KRAKOWSKA JESIEŃ MUZYCZNA

Ada Gentile – Serene Ombre na trio fortepianowe
Adam Walaciński – Cinque episodi na trio fortepianowe
Antonin Dvořák - Trio fortepianowe e-moll Dumki op. 90

Piotr RACHWAŁ – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec dra hab. Roberta Kabary. Koncertuje od najmłodszych lat.  Jako 12-latek wystąpił pierwszy raz  jako solista   z Filharmonią Śląską. Do tej pory koncertował m. in. w Czechach, na Słowacji, w Niemczech, Chinach, Szwajcarii, Francji, Włoszech czy Austrii. Brał udział  w wielu renomowanych festiwalach muzycznych. Należą do nich "Abu Dhabi Music Festival", "Chopin i jego Europa" (Warszawa), "Międzynarodowy Festiwal im. Ady Sari" (Nowy Sącz), "Cracovia Sacra", "Muzyka w Starym Krakowie", "Muzyka na szczytach" (Zakopane). Jest laureatem i finalistą wielu polskich i międzynarodowych konkursów,  m. in. Talents for Europe -VI nagroda (2007r. ), Konkursu im.   Witolda  Lutosławskiego - udział w finale (2013r. ), Ogólnopolskiego Przesłuchania Zespołów Kameralnych w Warszawie -II nagroda ( 2013r. ), Ogólnopolskiego Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku- I nagroda (2012r.). Brał czynny udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez m.in. Bartłomieja Nizioła, Piota Pławnera, Ivana Klanskyego, Marinę Jaszwili, Evgenya Sinaiskiego. Piotr Rachwał jest stypendystą "Rotary Club", Marszałka Województwa Śląskiego oraz Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie. Współpracuje  z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej oraz z Orkiestrą Kameralną AUKSO.  Występuje w licznych formacjach kameralnych, od 2019 roku jest członkiem Tria fortepianowego Perseids Piano Trio.

Barbara ŁYPIK-SOBANIEC – wiolonczelistka, pracownik naukowy, pedagog, prezes Stowarzyszenia Małopolska Manufaktura Sztuki. Dyplom z wyróżnieniem na Akademii Muzycznej Krakowie w klasie wiolonczeli prof. Witolda Hermana (1995). Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w Katedrze Kameralistyki w stopniu doktora habilitowanego. Swoje umiejętności doskonaliła na licznych kursach muzycznych, m.in. w ramach Międzynarodowej Akademii Pommersfelden.  Stypendystka Europejskiej Fundacji Mozartowskiej. Laureatka konkursów wiolonczelowych i kameralnych, m.in. II miejsca XI Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej w Łodzi w 1992 r. oraz II nagrody w kategorii solistów, IV Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie w 2000r. Współpracowała z orkiestrą Capella Cracoviensis oraz Sinfonietta Cracovia. Członek tria fortepianowego Reiner Trio, z którym koncertowała przez 20 lat. Dokonała licznych prawykonań, w tym utworów jej dedykowanych. Jako interpretatorka muzyki najnowszej występowała wielokrotnie na festiwalach muzyki współczesnej (Dni Muzyki Kompozytorów Krakowskich, Strawiński i jego Ukraina, Uściług 2011, Biblioteka Polska w Paryżu, 2013,  27 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej -Połock , Białoruś 2015) jako solistka i kameralistka. Koncertowała w Czechach, Austrii, Niemczech, Belgii, Francji, Danii, Japonii, Brazylii, USA, Puerto Rico. Prowadzi warsztaty wiolonczelowe dla dzieci i młodzieży. Obecnie związana jest z triem fortepianowym Malawski Trio. Prowadzi czynną działalność koncertową w kraju i zagranicą.

Sławomir CIERPIK – pianista, pracownik naukowy, pedagog, członek Stowarzyszenia Małopolska Manufaktura Sztuki. Absolwent z wyróżnieniem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. Tadeusza Żmudzińskiego oraz w klasie kameralistyki prof. Marii Szmyd – Dormus ( 1992 r. ) Obecnie adiunkt w Katedrze Kameralistyki tej uczelni w stopniu doktora habilitowanego . Po studiach doskonalił swoje umiejętności na kursach muzycznych m. in. u prof. Ryszarda Baksta oraz Wiener Schubert Trio.
Jest laureatem nagród i wyróżnień , m. in. II nagrody na X I Konkursie Muzyki Kameralnej w Łodzi ( 1992 r . ), II miejsca na konkursie poświęconym twórczości kameralnej W. A. Mozarta w Krakowie ( 1991 r. ) oraz nagrody dla najlepszego zespołu Kursu Muzyki Kameralnej w Weikersheim ( 1992 r. ) w Niemczech. Brał udział w “Koncercie Roku” w Warszawie ( 1992 r. ), organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Sztuki dla wyróżniających się studentów uczelni artystycznych . Jest laureatem złotej odznaki w konkursie “Primus inter Pares” ufundowanej przez Prezydenta Miasta Krakowa . Ma na swoim koncie liczne prawykonania utworów, także pisanych dla niego. Jego dorobek koncertowy obejmuje dwadzieścia lat współpracy w ramach trio fortepianowego Reiner Trio. Prowadzi warsztaty pianistyczne dla dzieci i młodzieży. Ma w swym dorobku nagrania telewizyjne, radiowe i płytowe. Obecnie związany jest z triem fortepianowym Malawski Trio. Współpracuje z najwybitniejszymi polskimi solistami. Koncertuje w kraju i zagranicą.