wt. - pt. w godz. 10-14, 15-19

Wystawa prac Eleny Lola Loli

Serdecznie zapraszamy do Sali Złotej Filharmonii Krakowskiej na wystawę prac Eleny Lola Loli, artystki grafika, scenografki, aktorki, autorki plakatów Krakowskiej Jesieni Muzycznej od początku istnienia festiwalu.

Wystawa prac czynna będzie do końca października 2017 roku.

ELENA LOLA LOLI – ukończyła ASP w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem rektorskim w pracowni prof. Rosława Szaybo – Wydział Sztuki Mediów i prof. ASP Rafała Kochańskiego – Wydział Grafiki. Praca dyplomowa “A ja to świat” uczestniczyła w wystawie najlepszych prac dyplomowych “Comming Out 2014”.

Wykonuje scenografię i kostiumy dla spektakli teatralnych.Tworzy graficzno-muzyczne performanse na bazie współczesnej muzyki poważnej i surrealistycznych dzieł literackich. Występuje razem z zespołem Cracow Duo (Jan Kalinowski, Marek Szlezer). Autorka grafiki do albumów muzycznych: Cracow Duo “Dedictions” i “Polska Muzyka Wiolonczelowa”

W 2004 roku ukończyła Wydział Dramatyczny Sankt-Petersburskiej Akademii Sztuki Teatralnej. Aktorka filmowa i teatralna. Członkini Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej. W 2009 roku otrzymała nagrodę Polskiej Akademii Filmowej “Orzeł” za rolę w filmie “Mała Moskwa”.